Nuran Turan

1976 YILINDA ÜSKÜDAR DA DOĞDU.HAYDAR AKÇELİK İÇ MİMARİ ve RESTORASYON ANADOLU MESLEK LİSESİNİ BİTİRDİ.ULUDAĞ ÜNV. İZNİK MESLEK YÜKSEK OKULU ÇİNİ TEK. BÖLÜMÜNDEN 1999 YILINDA 1.LİK DERECESİYLE MEZUN OLDU.OKUL YILLARINDA SN . TURGUT TUNA,ADİL CAN GÜVEN ,FARUK ŞAHİN VE MURAT İRESTEN ÇİNİCİLİK VE SERAMİK TEKNOLOJİSİ ÜZERİNE EĞİTİM ALDI.2000-2005 YILLARI ARASINDA SERAMİK SEKTÖRÜNDE YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTI .HALEN MİMAR SİNAN ÜNV ÖĞR. ÜYESİ SN .LEVENT KUMDAN KLASİK ÇİNİ DESENLERİ ÜZERİNE TASARIM VE UYGULAMA DERSLERİ İLE ÇARK TORNA USTASI EFSANE MEHMET YILDIRIMDAN ÇARK TORNA DERSLERİ ALMAKTADIR.2011 YILINDA KÜLTÜR BAKANLIĞI ÇİNİ SANATÇISI VE SOMUT OLMIYAN KÜLTÜREL MİRAS TAŞIYICILIĞINA LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.HALEN PENDİK BELEDİYESİ ÇİNİ KURSUNDA USTA ÖĞRETİCİ OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.3.ULUSLARARASI KÜTAHYA ÇİNİ KONGRESİNDE BİR ESERİ SERGİLEME VE İSMEK 2011 YILI SEVGİ KARDEŞLİK HOŞGÖRÜ KONULU YARIŞMADA ESERİ 2. LİĞE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.ÇALIŞMALARINA SERBEST OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR.1 ERKEK ÇOCUK ANNESİDİR.

ÖDÜLLER:2010 yılı :3. Uluslararası Kütahya Çini Sempozyumu ve 1. Avrasya Seramik Kongresi ÇİNİ DESEN TASARIM dalında SERGİLEME

2011 yılı:  İSMEK sevgi kardeşlik hoşgörü konulu yarışmada ÇİNİ DESEN KOMPOZİSYONU dalında  2. LİK ödölünü layık görülmüştür.

X